top of page

Ücretsiz testlere katılın, sonuçlarını beraber değerlendirelim.

Kendinizi ifade etmenin en kolay yolu sorulara doğru cevap vermektir. ...

düzce psikolog terapi

Panik Atak Testi

Panik atak testi durumunuza ilişkin fikir edinmeniz amacıyla sunulan bilimsel bir ölçektir (Panik Agorafobi Ölçeği, Bandelow 1995). Panik atak bir kaç dakikadan bir kaç saate kadar sürebilen yoğun kaygı ve fiziksel belirtilerin eşlik ettiği psikolojik bir durumdur. Panik ataklar kişinin günlük yaşamını, işlevselliğini ve ilişkilerini olumsuz etkileyebilir.

düzce psikolog terapi

Sınav Kaygısı Testi

Sınav kaygısı testi, sınav kaygısı yaşayan öğrencileri tespit etmek, sınav kaygısının nedenlerini ortaya çıkarmak ve çözüm yollarını bulmak amacıyla kullanılan bir ölçektir. Bu test, sınav öncesinde ve sırasında yaşanan kaygı belirtilerini değerlendirmek için kullanılır.

düzce psikolog terapi

Kendini Tanıma Testi

Kendini Tanıma Testi, bireyin kişisel özelliklerinin farkına varmasını ve kendini tanımasını sağlamayı amaçlar. Bu amaçla oluşturulmuş kendini tanıma soruları aşağıda yer almaktadır.

düzce psikolog terapi

Olumsuz Düşünceler Testi

“Otomatik düşünce” terimi, bireyin düşünce süreçlerinin otomatik, yani bilinçli çaba harcamadan ve genellikle hızlı bir şekilde gerçekleşen düşünce şekillerini ifade eder. Bu tip düşünce genellikle alışkanlık, deneyim veya öğrenme sonucunda gelişir. Olumsuz düşünce genellikle bilinçsiz bir şekilde ortaya çıkar ve çoğu zaman kişinin farkında olmadan gerçekleşir.

düzce psikolog terapi

Ruhsal Belirti Tarama Testi (SCL 90-R)

Ruhsal Belirti Tarama Testi (SCL 90-R), adından da anlaşılacağı gibi psikolojik rahatsızlıkları saptar. Klinik ortamda da sıkça kullanılan bu test içerisinde 90 soru vardır ve her biri psikolojik bozukluklarla ilgili semptomları ölçer.

düzce psikolog terapi

Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) Testi

Obsesif Kompulsif Bozukluk Testi, bireylerin obsesyon (düşünce takıntıları)  ve kompulsiyon (davranış takıntıları) belirtilerini ölçmek üzere geliştirilmiştir. Bu ölçümü yapmak için Maudsley Obsesif Kompulsif Belirti Ölçeği kullanılmıştır.

düzce psikolog terapi

Kısa Semptom Envanteri

Kısa Semptom Envanteri, 53 soru ile 5 farklı psikolojik alanda ruh sağlığı taraması yapar. Bireyin içinde bulunuğu psikolojik konumu anlamak noktasında yardımcı olur.

düzce psikolog terapi

Depresyon Testi

Bu test, depresyon düzeyinizi belirlemek amacıyla geliştirilmiştir. Depresyon düzeyinizi ölçmek için Beck Depresyon Ölçeği kullanılmıştır. 

düzce psikolog terapi

Özgüven Testi

Öz güven testi sizin özgüven düzeyinizi ölçmektedir. Test içerisinde 33 soru bulunmaktadır. Sonuç sayfasında düşük düzey, orta düzey ve yüksek düzey özgüven şeklinde bir değerlendirmede bulunmaktadır.

düzce psikolog terapi

Umutsuzluk Testi

Umutsuzluk Testi, bireylerin geleceğe dair umutsuzluk düzeyini ölçmek üzere geliştirmiştir. Bu ölçüm, Beck Umutsuzluk Ölçeği kullanılarak yapılmaktadır.

Umut ve umutsuzluk, bireylerin geleceğe dair olumlu ve olumsuz inançlarını kapsar. Olumlu düşüncelerin bireylerin yaşadığı krizlerle daha iyi başa çıkmasını sağlarken, olumsuz düşünceler ise kriz süreçlerini zorlaştırabilir. Olumsuz düşünceler, psikolojik rahatsızlıklara eşlik ettiğinde (depresyon, madde bağımlılığı gibi) gidişatın daha kötü olduğu tablolar ortaya çıkmaktadır.

düzce psikolog terapi

Mesleki Tercih Testi

Bu ölçek yetenek ve ilgilerinizi daha iyi tanımanıza ve bu yolla okul ve ders seçiminize yardımcı olmak amacı ile geliştirilmiştir. Ölçüm aracı olarak Holland Mesleki Tercih Envanteri kullanılmıştır.

düzce psikolog terapi

Kaygı (Anksiyete) Testi

Kaygı bozukluğu (anksiyete) ise geleceğe yönelik karmaşık duygularının ve düşüncelerin ve kalbin hızlı çarpması, terleme vb. tepkilerin yersiz bir zamanda ortaya çıkmasıdır. Yani vücudun bir tehlike olmaksızın alarm vermesi desek yanlış olmaz.

Kaygı testi, bireylerde anksiyete (kaygı) düzeyini belirlemek amacıyla geliştirilmiştir. Kaygı düzeyinizi ölçmek için, Beck Anksiyete Ölçeği kullanılmıştır.

bottom of page